top of page

PIKNIK 2015

Drodzy Rodzice,

Dziękujemy serdecznie za pomoc w przygotowaniu pikniku jak rownież za wsparcie tego przedsięwzięcia. Wspaniała pogoda, smaczne jedzenie i uśmiechnięte twarze sprzyjały rodzinnej atmosferze.

 

Z poważaniem,

Zarząd Szkoły.

 

Dear Parents,

Thank you for all your help with the annual picnic preparation as well as your generous support.

We hope that nice weather, delicious food and wonderful company made this event enjoyable for everyone.

 

Kind Regards,

School Board.

W sobotę, 17 października 2015 roku, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy. W uroczystości udział wzięli: p. Małgorzata Czachor – dyrektor szkoły, p. Małgorzata Blachut – prezes zarządu, p. Teresa Studzinski – wychowawczyni pierwszej klasy, uczniowie ósmej klasy – Natalia Makarewicz, Michelle Czachor, Julia Fezzat i Joseph Lopatniuk – Lopez, oraz zaproszeni rodzice.

Pierwszoklasiści: Damian Brzoska, Zosia Helfen, Sebastian Kozaczka, Edyta Krzysztofiak, Malia Książek, David Laforte, Eva Lopatniuk – Lopez, Jacob Miczek, Genevieve Munson, Kyle Otworowski, Patricia Ozimek, Victoria Schilling, Cecilia Szotek, Julia Ponnezhan i Henry Ponnezhan zdali egzamin z wiedzy o Polsce, następnie przystapili do ślubowania, które poprowadziła p. Małgorzata Blachut oraz zostali uroczyście pasowani na uczniów Polskiej Szkoły im. Świętego Rafała Kalinowskiego przez p. Małgorzatę Czachor.

Po wpisie do księgi pamiątkowej dzieci otrzymały dyplom i prezent ufundowany przez zarząd szkoły.

Po zakończonej uroczystości, wszystkie dzieci zostały zaproszone na smaczny poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców.

Witamy bardzo serdecznie 1 klasę w gronie uczniów Polskiej Szkoły Im. Św. R. Kalinowskiego!

Bal Przebierańców

 

W kolorowe łańcuchy, 
w pyzate balony,
każdy kąt w sali 
jest przyozdobiony.

Jeszcze tylko piękne stroje 
wszyscy założymy,
na balu przebierańców 
dzisiaj się bawimy.

 

W sobotę 31 listopada odbył się uroczysty Bal Przebierańców. W odświętnie udekorowanych salach, w kolorowych kostiumach, wszystkie dzieci bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki.

 

Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, kowboje, zwierzątka zamieniły szkolne sale w magiczny i kolorowy świat. Ciekawe i lubiane przez dzieci zabawy ruchowe, konkursy m.in. "Rzucanie do celu", “Wyścig gazet”, Zabawa z bolonami”i tańce sprawiały, iż z dziecięcych twarzyczek nie znikał uśmiech. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 15 listopada 2015 r. w Sali bankietowej OO. Karmelitów w Munster, odbyła się uroczysta inscenizacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski pt. „Bądź dumny, że jesteś Polakiem”. Scenariusz przygotowała Małgorzata Czachor, a wykonawcami były wszystkie dzieci naszej Szkoły.

W pierwszej części zaprezentowana została historia państwa polskiego, z podkreśleniem najważniejszych momentów dla jego istnienia. W części drugiej inscenizacji powróciliśmy we wspomnieniach do naszej Ojczyzny.

Była narracja, poezja, piosenki, filmy. Występujące dzieci miały odpowiednie kostiumy. Najwięcej zainteresowania wzbudził kostium i odczytany rozkaz marszałka Piłsudskiego w wykonaniu ucznia kl. III Liceum – Daniela Golko.

Całość została nagrana na kasety wideo.

 

" Dzisiaj wielka jest rocznica 
- 11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność- polską mowę w szkole,
to, że tylko z kart historii
poznajemy dziś niewolę.
Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto...
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski Święto.

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

 


 

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz Zarząd Szkoły

składają

 

Serdeczne podziękowania uczestnikom inscenizacji Bożonarodzeniowej, która odbyła się w niedzielę 6 grudnia 2015 na spotkaniu Opłatkowym PRCUA.

 

Słowa podziękowania kierujemy również do Rodziców i Opiekunów, którzy poświęcili swój wolny czas i zaangażowanie w przygotowanie dzieci z następujących klas:


Młodsza Zerówka

David Dudzik

Klasa 1.

Zofia Helfen , Malia Książek , Eva Lopatniuk-Lopez , Genevieve Munson , Julia Ponnezhan , Henry Ponnezhan.

Klasa 2.

Victoria Blachut , Olivia Helfen , Wiktoria Przybysz , Veronica Wilgocki , Hailey Wojtaszek.

Klasa 4.

Evelyn Matson , Jakub Orzel , Aleksander Szot , Simon Traciak, Oliver Wilgocki , Abigail Wojtaszek

Klasa 2 LO

Daniel Golko - nagłośnienie


 

" Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością , pamięcią i słowem DZIĘKUJĘ".

 

Już wkrótce Boże Narodzenie. Jest to czas magiczny i rodzinny. Czas pojednania i składania sobie życzeń. 

 

19-go grudnia 2015r. W naszej szkole odbyła się wigilia klasowa. Było to bardzo ważne wydarzenie w „życiu” naszej szkoły. Przedszkole, młodsza zerówka i rodzice wspólnie mogli spędzić razem czas przy wspólnym stole rozmawiając ze sobą o rzeczach innych niż szkoła, mogliśmy poczuć się jak duża rodzina, dzieląc się opłatkiem, składając życzenia i śpiewając kolędy. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę.

Na stole rozłożone były przeróżne pyszności, ciasta własnych wypieków, pierniczki, cukierki, ciastka...

Po uroczystym poczęstunku mieliśmy zaszczyt gościć Świętą Rodzinę, aby przybliżyć dzieciom znaczenie świąt Bożego Narodzenia.

 

Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, czasu kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia.

 

PRZY WIGILIJNYM STOLE

 

Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień
ten radosny W miłości
jest poczęty;

Że, jak mówi wam
wszystkim Dawne,
odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie
gwiazdą Bóg w
waszym domu
zasiędzie.

Sercem go przyjąć
gorącym, Na ścieżaj
otworzyć wrota —
Oto, co czynić
wam każe Miłość,
największa cnota.

A twórczych pozbawi
cię ogni, Sromotnie
zamknąwszy swe
wnętrze, Kto z bratem
żyje w niezgodzie,
Depcąc orędzie
najświętsze.

Wzajemnie przebaczyć
winy, Koniec położyć
rozterce, A z walki
wyjdzie zwycięsko
Walczące narodu
serce.

 

Jan Kasprowicz

 

Drodzy Rodzice,

 

Pełnych radości Świąt Narodzenia Pańskiego i

wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2016 Roku

z całego serca życzy:

 

Zarząd  Szkoły, Grono Pedagogiczne wraz z Dyrektorem

                                                   

                         Wesołych Świąt

Zabawa Szkolna odbyła  się w sobotę, 23-go stycznia 2016 r o godzinie 6:00 wieczorem w Sali Bankietowej Ojców Karmelitów mieszcząca się przy naszej szkole.

W programie był występ taneczny dzieci  od przedszkola do klasy 4, ktory został  przygotowany przez nauczyciela tańca panią Agatę Wilgocki , loteria fantowa oraz świetna zabawa przy muzyce Dj Marcina.  Dla dzieci biorących  udział w występie czekał poczestunek : pizza i napoje .

Podczas zabawy czekało na dzieci wiele atrakcji miedzy innymi : gry ,zabawy ,konkursy i nagrody.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego ,aby nasza wspólna zabawa się udała Serdecznie dziękujemy. Dziękujemy rodzicom, którzy pomagali przy dekoracji sali, krojeniu ciasta oraz przygotowywaniu fantów na loterię. Sądząc po roztańczonych parach, goście i gospodarze bawili się znakomicie... Dziękujemy rownież pani Agacie Wilgocki i dzieciom za wspaniały występ artystyczny, a Wam drodzy państwo za wsparcie tego przedsięwzięcia.

Z okazji obchodzonego w naszej szkole w dniu 12 marca Dnia Zarządu, składam wraz z Gronem Pedagogicznym, z Uczniami i Rodzicami, najserdeczniejsze podziękowania za bezinteresowną pracę na rzecz Szkoły, stałe jej wzbogacanie, za uśmiech, życzliwość dla wszystkich i bezkolizyjną stałą współpracę z Gronem i Rodzicami. Życzymy dużo zdrowia, wytrzymałości i dalszej tak owocnej dla Szkoły pracy naszego wspaniałego Zarządu.

Małgorzata Czachor, dyrektor 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole przybliżono dzieciom tradycje i obyczaje, ale największą atrakcją okazała się być wizyta zajączka wielkanocnego, który przyniósł słodkości i małe wiosenne upominki w swoim koszyku dla każdego dziecka.

Tego dnia panowała miła, radosna i pełna świątecznego nastroju atmosfera. 

 

Drodzy Rodzice,

Nasza sprzedaż ciasta zakończyła się wielkim sukcesem. Chcielibysmy bardzo serdecznie wszystkim podziękować za wsparcie tej akcji. Bez Was nie byloby to mozliwe.

Gorąco dziękujemy rownież naszym wspaniałym mamom, które pomagały w kościele przy sprzedaży: pani Grażynie Biestek, pani Magdzie Nawrót i pani Patrycji Szwajnos.

 

Z wielką satysfakcją zawiadamiamy, że nasza uczennica klasy 4, EVELYN MATSON, zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Konstytucji 3 Maja. 

Nagrody (tablet i piękna książka) zostały wręczone zwycięzcom podczas uroczystego bankietu, kończącego obchody 225 rocznicy Konstytucji 3 Maja

PARADA 3-MAJA W CHICAGO

Tegoroczna parada dobyła się 7-go maja  o godz. 11:30.    Parada przeszła nową trasą - ulicą State St. w centrum Chicago od Lake do Van Buren. Była to już 125 -a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczciliśmy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczyły tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzały paradę za pośrednictwemn polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie mogliśmy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.

POŻEGNANIE 8-MIO KLASISTÓW

Zapamiętam moją szkołę
Zapamiętam po kres dni
Będę o niej zawsze myślał, będę o niej ciągle śnił
Ukochana moja szkoło, choć daleko będę stąd
W mej pamięci pozostanie każda chwila, każdy kąt
Dzisiaj już żegnam cię
Choć pozostać tu chcę
Muszę odejść, gdzie los wzywa mnie

GRATULACJE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Drodzy Rodzice,
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za współpracę w roku szkolnym 2015/2016 oraz za aktywny udział w różnorodnych uroczystościach szkolnych. 

Na ten wakacyjny czas, pragniemy życzyć Państwu dużo radości, odpoczynku i cudownych chwil spędzonych ze swoimi dziećmi.

Rejestracja na nowy rok szkolny 2016/17 odbędzie się w niedzielę, 28-go śierpnia w godzinach od 9:30 rano do 1:30 po południu w starym budynku szkolnym.

Dziękujemy, 

Zarząd i Dyrektor Szkoły.
 

Dear Parents,
We would like to thank you for a wonderful School Year 2015/2016. We greatly appreciate all your help in various school activities.

Have a save and happy summer vacation !

Registration for a school year 2016/17 will be on Sunday, August 28 between 9:30 am and 1:30 pm in the old school building. 

Thank you,

School Board and Principal.

Sacred Heart Mass/St. Kieran Church, Chicago Heights

bottom of page