12 październik

Tematem naszych zajęć były : KOLORY. Mówiliśmy o kolorach, dzieci szukały kolejnych kolorów    w naszej klasie. Wymieniamy co moze byc danego koloru, takich jak: owoc, niebo, zwierzę. Dzieci poznaja 6 podstawowych kolorów, na podstawie ilustracji, klocków, ubrań, zabawek,

Klasyfikujemy przedmioty na podstawie koloru.

Poznawanie słów dotyczących kolorów, np. Biały jak bałwan

Wiersz pod tytulem: ‘Kolory wokół nas”

Dzieci ogladały książeczki: Co widzę: Kolory, moje pierwsze kolory.

Projekt: robiliśmy wydzierankę, naklejankę, kolorowy kwiatek. Rownież malowaliśmy kolorowymi farbkami.

Zadanie:

książeczka,

kolorowanka

5 październik

Temat: Owoce, warzywa

Na podstawie ilustracji, modeli owocow, i swiezych owocow, dzieci poznaja lub utrwalaja najbardziej popularne nazwy owocow: jablka, gruszki, sliwy, maliny, pomarancze, cytryny, ogorki, pomidory, marchew.

Okreslamy smak: kwasny, slodki.

Mowimy, ze owoce i warzywa sa zdrowe, nalezy je myc przed spozyciem.

Mowimy o ksztalcie, barwa, smak, wielkosc. Co robimy z nich: przetwory, dzemy, soki, …

Czytamy książeczke:  Maluszek poznaje owoce, Maluszek poznaje warzywa

28 wrzesien

Temat sobotnich zajec bylo: Jesien. Mowilismy o jesieni, co sie dzieje z drzewami, jaka jest pogoda, co robia zwierzeta, co  mozna zbierac w lesie (grzyby, jagody, pewnie wiekszosc w Polsce), co sie zmienia, gdy   przychodzi nastepna pora roku, jak powinnysmy sie ubierac.

Projekt:       wycinalismy i dorysowywalismy, nastepnie naklejalismy grzybka, rowniez dzieci naklejajaly duze kolorowe liscie i dynie, malowalismy farbkami liscie na kartkach.

Zabawy: Dzieci bardzo lubia bawic sie w : Stary niedzwiedz, kaczka, kaczka, baloniku, pociag, taniec nieruchomy, dlatego czesto wracamy do tych zabaw.

Zadanie: kolorowanka(jezyk)

ksiazeczka(przeczytac)

21 wrzesnia

Dzien gier i zabaw:

1. golf;

2. kreda;

3. kolorowanki;

4. mata i pileczki;

5. kregle;

6. banki mydlane;

7. dmuchana zjezdzalnia

Na koncu czas na pizze i wode.

DZiekujemy wszystkim Panstwu za pomo0c.

Nastepna sobota to temat: Jesien

14 wrzesnia

Naszym tematem bylo: Przedszkole. Mowilismy o tym: co to jest przedszkole, kto do niego chodzi, co tam sie dzieje, co sie znajduje. Dzieci ogladaly w ksiazeczce Maje, ktora siedziala na dywaniku wraz z innymi dziecmi, pani z nimi malowala farbkami, bylo pelno zabawek, kolorowo.

Dzieci bardzo chetnie razem tanczyly i bawily sie, m,in: stary niedzwiedz, kaczka, kaczka, nieruchomy taniec....Lepilismy rowniez plasteline, bawilismy sie klockami, zabawkami.

Foldery, Ktore dzieci dostaly, powinne przynosic, w kazda sobote. W srodku jest ksiazeczka, ktora po przeczytaniu, zapisujemy tytul, nastepnym razem dostaja inna, jak rowniez zawsze dostaja kolorowanke zwiazana z tematem.

W nadchodzaca sobote mamy w szkole: DZien gier i zabaw. Bardzo prosze, jesli ktos z Panstwa moze zostac z nami do pomocy, w ten dzien bedzie potrzebny.

Dzieci przedszkolne pierwsza godzine spedza w srodku, ok. 10 zjemy male sniadanie. Jesli mozna cos dzieciom zapakowac niewielkiego, moze krakersy, owoca. Nastepnie udamy sie na zewnatrz pobawic. Ok. 11 dzieci przejda na Bouncy House, nastepnie po zabawie, dzieci dostana pizze i wode.

Prosze ubrac dzieci stosownie do pogody, w wygodne ubranie i takie, ktore jesli zabrudza latwo sie upiora.

Dziekujemy,

Urszula Krzysztofiak, 219 333 6677, ula4149@onet.eu