top of page

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

 

 

            Witamy Państwa bardzo serdecznie na stronie internetowej Polskiej Szkoły Języka Polskiego i Tańca im. Św. Rafała Kalinowskiego, mieszczącej się przy klasztorze OO. Karmelitów Bosych w Munster, IN.

 

            Szkoła powstała w 1968 roku i jest jedyną polską szkołą działającą w północno-zachodniej Indianie, przy granicy z Illinois.

 

            Nasza szkoła oferuje niskie opłaty za naukę dzieci (dzięki patronatowi Polish Roman Catholic Union of America - PRCUA), oraz bezpłatną naukę religii prowadzoną przez OO. Karmelitów Bosych, łącznie z przygotowaniem dzieci do Sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania.

 

            Szkoła prowadzi przedszkole, szkołę podstawową z klasami od 0 do 8,  3-letnie liceum, kończące się egzaminem dojrzałości (maturą).

 

            Uczymy języka polskiego, historii Polski, geografii Polski, polskich tańców narodowych oraz religii.

 

            W szkole dzieci poznają także obyczaje i tradycje polskie; celebrujemy święta kościelne (Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie, Wielkanoc) i patriotyczne święta państwowe (11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja).

 

            Szkoła utrzymuje ścisłą współpracę ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce, co pozwala naszej kadrze nauczycielskiej na stałe dokształcanie się i poznawanie najnowszych osiągnięć wiedzy pedagogicznej.

 

            Zajęcia odbywają się w soboty, w godzinach od 9:00 am do 12:15 pm.

 

Wierzymy, że lata nauki w polskiej szkole pomogą dzieciom w poznaniu i pokochaniu ojczyzny przodków, zachowaniu ich tożsamości, a równocześnie ułatwią im osiągnięcie sukcesu na ziemi amerykańskiej.

Zapraszamy !

 

 

bottom of page